אנו עוסקים בדיני המס הן במישור הפלילי והן במישור האזרחי, תחום עיסוק נוסף הוא פירוקים, פשיטת רגל ונדל"ן
בתרון, בר-טוב
משרד עורכי דין
Bitron, Bar-tov
Law office
פשיטת רגל פירוקים כופר עבירות מס
עמוד הבית צוות המשרד גיליון "בניגוד לחוק" מקרים דחופים חדשות ועדכונים קישורים צור קשר
חפש באתר

תחומי עיסוק המשרד
OpenCube CSS Menu


עבירות מס מהותיות והסדר טיעון מקל

 

 

36

 

בתי המשפט

 

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

נ ג ד

1 . רמיר מפעלי בניה והנדסה בע"מ

2 . רמיר חברה קבלנית בע"מ

3 . יודסין מאיר

הנאשם

נוכחים: ב"כ המאשימה עו"ד פאלוך

ב"כ הנאשם עו"ד עמית ברטוב

נאשם 3

פ ר ו ט ו ק ו ל

התובעת

הגענו להסכמות כמפורט להלן: הנאשמים בתיק הורשעו על פי הודאתם, הגענו להסדר טיעון הנאשמים יחזרו בהם מכפירתם, יודו בעובדות כתב האישום והחל מיום 7.2.05 חזרו הנאשמים מכפירתם והודו בעובדות כתב האישום המתוקן. הוסכם במסגרת ההסדר כי תשלום בסך 370,000 ₪ יהווה הסרת מחדל לצורך הסדר הטיעון. הסכום שולם במלואו והמחדלים הוסרו.

אנו עותרים להטיל על נאשם 3 עונש של 6 חודשי מאסר בפועל לריצוי בעבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס לשיקול דעת בית המשפט. קנס סימלי על החברות. מדובר בנאשם בן 61 ללא עבר פלילי. מבחינת חלוף הזמן מדובר בעבירות משנים 97' 98', מיום הגשת כתב האישום חלפו כשנתיים וחצי. במהלך ניהול התיק נפטר אחד מעדי התביעה המרכזיים. לאור כך שהנאשמים הסירו מחדלים ונלקחו בחשבון בעיותיו הבריאותיות של נאשם 3, מדובר בהסדר מאוזן. מבקשת לכבד את ההסדר.

הסנגור

הוסבר לנאשם כי בית המשפט אינו חייב לקבל את ההסדר. מגיש חומר רפואי ופרוטוקול שהנאשם מצוי בהליכי פשיטת רגל.

מדובר בנאשם שאין לו כל עבר פלילי, מדובר בהסתבכותו הראשונה עם החוק. נאשם בן 61 אלמן שגידל את שלושת ילדיו לבד.

מרשי סובל ממחלות לב, מבעיות נפשיות, כאבי גב, והגשתי תיעוד רפואי על מצבו הרפואי. מרשי הגיע לכל חקירה שזומן ולכל ישיבת בית משפט, ענה על כל שאלות החוקרים.

כתב האישום תוקן ומרשי הודה. במקום מנהל פעיל מרשי מופיע כפקיד אחראי. הנאשם שירת שירות מילואים מלא, בגולני וביחידות נוספות. מדובר באירועים שקרו בשנים 97' 98' וחלפו מאז 7 שנים.

מדובר במרשי שפעם היה בעל אמצעים, היה תורם מזמנו ליחידה למלחמה בטרור ובהתנדבויות שונות. ניתן כנגדו צו כינוס נכסיו, הצו לא נוצר כתוצאה מחובות שלו אלא הוא חתם כערב לחובות אביו שנפל בעסקיו.

כהונתו כמנהל חברות הופסקה עוד בשנת 1990 והוא החזיק בזכות חתימה רק בחברה אחת ביחד עם אדם נוסף. לאביו של הנאשם היתה רשימה של חברות וכל הפעולות שהיו במע"מ עשינו אחת לאחת כדי לסגור את החובות. מרשי הצליח לגייס את הכסף בפניה לחברים ולמשפחה. במהלך גיוס הכסף ניתנה ארכה כדי לאסוף את הכסף. מבקשים לאמץ את ההסדר, השארנו את נושא הקנס לשיקול דעת בית המשפט, מרשי אינו מוצא עבודה, שומעים את בעיותיו ולא מקבלים אותו. הוא מחכה שביטוח לאומי יקבע את אחוזי הנכות שלו ויתן לו קצבה. אין לו נכסים והוא מתגורר אצל אמו. ברור שהוא לא יוכל לשלם את הקנס והוא יצטרך לרצות אותו בכלא.

הנאשם בדברו האחרון

זה מאמץ מאוד קשה. אני מביע חרטה מלאה על מעשי. כל החברות המשפחתיות והעסקים שהיו פעם פאר היצירה של המדינה התמוטטו. אבי יוסף יודסין הוכרז כפושט רגל ואני מצוי בהליכי כינוס נכסים במסגרת הליכי פשיטת רגל. מצבי הנפשי והרפואי קשה. אני נמצא במצוקה כי לכל מקום שאני פונה לעבודה מסרב בנימוס או שלא בנימוס לקבל אותי, בגלל גילי ומצבי הבריאותי.

אני פונה בבקשה לרחמי בית המשפט שיעזור לי ויטיל עליי קנס נמוך שאוכל לעמוד בו.

גזר דין

בפניי שתי חברות ופקיד אחראי בהם שהורשעו על פי הודאתו של נאשם 3 בכל שיוחס להם בכתב האישום המתוקן.

נכון לרגע זה, כמוסכם בין הצדדים, כל המחדלים הוסרו.

התביעה וההגנה הגיעו להסכמות שהינן סבירות ואינן נוגדות את טובת הציבור.

עיקרם של דברים בקליפת אגוז הם כדלקמן:

מדובר בחברות ובפקיד אחראי אדם בן 61 ללא עבר פלילי שלקה שלא בטובתו בבריאותו.

מדובר בנאשם שלא ניהל כמעט הוכחות והמחדלים הוסרו.

במצב דברים זה, כאשר יש הסכמות, ראוי להעתר להם. איתות בנושא זה קיבלתי גם מהפסיקה הקיימת וגם מפסק דין ע"פ אליהו להב נגד מדינת ישראל, בה התביעה הגיעה להסדר טיעון עם נאשם בעבירות מיסוי הרבה יותר חמורות מהעבירות בהן הודו הנאשמים בפניי וגם התנהל בצורה הרבה יותר בוטה מהתיק שבפניי, מדובר שם בנאשם שצבר לחובתו הרשעות קודמות עבירות מירמה וכאן מדובר בנאשם שזו לו מעורבותו הראשונה בפלילים. מדובר שם עם נאשם שנותר לו ממון רב וממשיך לנהל עסקים והדבר עלה שם גם מעדות הזמה של חוקרי הביטוח הלאומי, ואילו כאן מדובר באדם שבערוב ימיו נמצא בפני שוקת שבורה. מאחר ובתיק ההוא אליהו להב נגד מדינת ישראל, הגיעה התביעה להסדר טיעון, מכוחה הופחת משמעותית עונש מאסר בפועל שגזרתי על הנאשם מחמש שנים לשנה וחצי, מהטעם היחיד שהנאשם שם לקה בבריאותו, נראה לי כי כאן ההסדר אליו הגיעו הצדדים הוא סביר, הוגן ומתאים לרוח הפסיקה שיצאה מלפני הערכאות הבכירות, שכקטן, מחייבות גם אותי, ואני מסכים להם.

אשר על כן, בנסיבות אלה, כאשר שמעתי גם חרטה מלאה מפי הנאשם 3, אני גוזר על הנאשמים את העונשים הבאים:

על שתי החברות, כ"א, קנס סימלי שיעור 1,000 ₪ כיוון שהחברות חדלות פרעון ולא פעילות.

על נאשם 3 את העונשים המוסכמים הבאים:

  1. 12 חודשי מאסר, מתוכם 6 חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, בהתאם למגבלות של הנאשם. והיתרה 6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים החל מהיום על כל עבירת מיסוי ועל עבירות בגינן הורשע היום.
  2. קנס בשיעור 10,000 ₪. הקנס ישולם ב- 20 תשלומים שווים החל מיום 1.5.06 ומידי 1 לכל חודש לאחר מכן או 8 חודשי מאסר תמורתו.

ניתן היום ה' באדר, תשס"ו (5 במרץ 2006) במעמד הצדדים.

_____________

חנן אפרתי, שופט

החלטה

הממונה על עבודות השירות יזמן את הנאשם באמצעות עורך דינו עו"ד עמית בר טוב טל. 036449490 פקס 036440510 נייד 0544423250.

אני מבקש מהממונה למצוא מקום מיוחד שיתאים לבריאותו של הנאשם ולכושרו הרפואי והנפשי, שכן חרף ליקוייו אלה, התרשמתי אני, כי הנאשם בעל כישורים שיכליים אמיתיים ומוטיבציה להעניק, אותם ניתן לנצל ולהפיק תועלת לטובת הציבור,

העתק הפרוטוקול יועבר אל הממונה על עבודות השירות.

נקבע לחוות דעת ממונה ליום 5.4.06 שעה 09:00.

הובהרה לנאשם 3 חובת התייצבותו.

ניתנה והודעה היום ה' באדר, תשס"ו (5 במרץ 2006) במעמד הצדדים.

_____________

חנן אפרתי, שופט

קלדנית: ש.ת.

____________

נוסח מסמך זה כפוף לשינויי ניסוח ועריכה – כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין בתרון בר-טוב עבירות מס | עמית בר-טוב עורך דין .  חזור למעלה  חזור למעלה גירסה להדפסה  הדפסה שלח לחבר  שלח לחבר שלח לחבר  הוסף למועדפים  Rss

חדשות ועדכונים

מאמרים בענייני מס
מאמרים בענייני מס
למידע נוסף


מאמר לפי חוק איסור הלבנת הון בסוגית עיצום כספי
מאמר זה דן באדם שנכנס לשטחי מדינת ישראל עם חמישים אלף דולר במזומן, פיצל את הכסף, לא דיווח ויצא בעיצום כספי של 0 ש"ח בלבד. - הכיצד ?
למידע נוסף


מאמר חדש בנושא עבירות מס
מאמר זה דן במקרים של אי הסרת מחדל בעבירות מס שלא יוביל בהכרח למאסר בפועל !
למידע נוסף


גיליון "בניגוד לחוק"
עבירות מס, כופר מס, פשיטת רגל, הלבנת הון, חוק ניירות ערך, בלו דלק, חוקי מס, פירוקים, פקודת המכס, מס קניה, טיפים לנחקר,

משרד בתרון, בר-טוב | רח' הברזל 3 | קומה 5 | רמת החיל | ת"א 69710 | טל': 03-6449490 | פקס: 03-6440510 |
תוכן זה נועד למתן אינפורמציה בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי שניתן על ידי עו"ד. הגלישה באתר בכפוף לתקנון.
עבירות מס

עבירות מס | הלבנת הון | טיפים לנחקר בעבירות מס | זכויות העצור להיפגש עם עו"ד | כופר | קנס מנהלי | גילוי מרצון | עיצום כספי | עבירות מס מהותיות |עבירות מס טכניות | פשיטת רגל | חדשות ועדכונים | שיתוף פעולה | מאמרים


האתר פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים
כל הזכויות שמורות למשרד בתרון, בר-טוב.